Długie włosy od dawna uważane są za jeden z symboli kobiecości. Wiele pań obawia się jednak, że marzenie o ich posiadaniu nigdy nie zostanie przez nie zrealizowane. Już samo zapuszczanie włosów wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami, jest to bowiem proces długotrwały. Często okazuje się przy tym, że jest ono wysiłkiem, który nie przynosi rzeczywistych zysków. Cóż bowiem z tego, że udało nam się zapuścić włosy i osiągnąć ich wymarzoną długość, skoro rozdwajające się końcówki psują cały efekt i sprawiają, że zaczynamy zastanawiać się nad ich ponownym ścięciem?
Zatrudniona przez firmę oriflame konsultantka – Kowal Aga często wysłuchuje smutnych historii kobiet, które mają problem z rozdwajającymi się końcówkami włosów. Często jest tez proszona o wskazanie najbardziej skutecznych kosmetyków, które umożliwiłyby przeciwdziałanie takiemu zjawisku. Jej wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne podpowiadają, że z problemem tym rzeczywiście można skutecznie walczyć. Nim jednak podejmiemy wspomniana walkę sięgając po najbardziej skuteczne kosmetyki, musimy spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co sprawia, że mamy tego rodzaju problem z włosami.
oriflameNiemal każda kobieta jest przeświadczona o tym, że dba o włosy i stosuje najlepsze kosmetyki służące do ich pielęgnacji. Rozdwajające się końcówki nie muszą być jednak konsekwencją błędów popełnianych w tym zakresie. Często do uszkodzenia struktury włosa, które skutkuje nieestetycznym wyglądem jego końcówek, dochodzi na skutek jego farbowania i rozjaśniania. Bywa i tak, że winny jest mało doświadczony fryzjer, na strukturę włosa nie bez wpływu pozostaje bowiem i to, w jaki sposób jest on cięty. Walka z kłopotliwym zjawiskiem bywa utrudniona również wówczas, gdy kobieta stosuje wysokiej klasy szampony i odżywki, często jednak suszy włosy kierując na nie strumień bardzo gorącego powietrza. Odpowiedź na pytanie o to, dlaczego rozdwajają się nam końcówki, ułatwia radzenie sobie z tym problemem i dobranie właściwych kosmetyków.

Podobne Wpisy: